PARK TV je mladý televízny televízny kanál s ambíciou vzdelávať a zabávať zároveň, a to všetko naozaj live. Hlavní hrdinovia sú zvieratá zo záchranných staníc, parkov, ZOO ale aj živej prírody, exotické ale aj neexotické, stredoeurópske aj svetové, jednoducho zvieratá. Súčasťou vysielania sú zvukové a textové informácie o zvieratách a ich svete, zvuky prírody  a ľahká grafika. Vysielanie bude má dennú réžiu, ktorá zabezpečí ovládanie kamier umiestnených medzi zvieratami tak, aby divák videl zaujímavé detaily (kŕmenie zvierat, čistenie zvierat, zábavu zvierat a podobne).

PARK TV je pohodový televízny kanál pre všetky generácie. Divák vždy vie čo môže na kanály očakávať a vždy to tam nájde. Z odborného hľadiska to bude skutočný Infotainment. Použitá bude „knižná“ grafika pripomínajúca storybook, keďže čo zviera pred kamerou, to iný zvierací príbeh. A zvieratá sú naozaj live, tak ako sa chovajú v ich prostredí.

PARK TV je vzdelávanie ľahkou a atraktívnou formou, ktorá nezaťažuje ale spríjemňuje voľné chvíle divákov.

Súčasťou vysielania sú v dolnej lište aj „spravodajské“ informácie zo sveta zvierat, ako u spravodajských kanálov, a to 24 hodín denne. Diváci sa dozvedia napríklad, že včera pytliaci v niektorom svetovom parku zabili vzácne zviera, alebo že dnes ráno sa v niektorom parku narodilo mláďa vzácneho zvieracieho druhu, alebo že zajtra prenesú kvôli záchrane vzácny druh gazely do národného parku a podobne. A priestor budú mať samozrejme aj informácie o zvieracej ríši na Slovensku, v Čechách a blízkych krajinách.

Súčasťou vysielania sa mimoriadne stanú aj návštevníci partnerských spolupracujúcich parkov v podobe zostrihov návštevníkov pri náhodných alebo pri určených aktivitách tak, aby sa aj diváci videli ako súčasť PARK TV.

Interaktívne prvky budú napríklad v podobe návrhov mien novo narodených mláďat alebo v podobe odkazov pre zvieratá v deň ich osláv (svetový deň tuleňov a podobne, ktoré sa stanú súčasťou vysielania. Ale diváci budú môcť v spolupráci s PARK TV aj posielať finančné dary určené jednotlivým zvieratám alebo parkom, tak ako to je bežné v zahraničí.

Zvukové, textové a obrazové informácie vysielané v nepravidelných časoch budú nie len pre dospelých, ale vo večerných hodinách to budú občas aj príbehy o konkrétnych zvieratách v partnerských parkoch pre mladšiu aj staršiu mládež.

Na odľahčenie vysielania sú vo vysielaní použité aj odľahčené grafické prvky doplňujúce vtipným spôsobom dej pred kamerami, ako napríklad slnečník nad ležiacim tigrom, alebo srdiečko nad levím párom a podobne.

PARK TV sa vysiela a šíri v sieťach káblových, IPTV a satelitných operátorov ako súčasť ich platených služieb. V prvých sieťach bol zaradený v roku 2019 a v súčasnosti sa šíri v sieťach UPC ČR, UPC SR, Slovanet a Antik. Jeho zaradenie u ďalších operátorov je našou snahou.